W dniu 9 października o godz. 1000 odbył się w szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Został opracowany na podstawie Instrukcji Przeciwpożarowej PSP nr 1 i Planu Ewakuacji PSP nr 1 i przebiegł zgodnie z planem. Ewakuacja uczniów i nauczycieli przebiegła bardzo sprawnie, wszyscy znali swoje obowiązki. Uczniowie z nauczycielami ewakuowali się w wyznaczone miejsca, a nauczyciele sprawdzili obecność i zdali raport wicedyrektorowi szkoły. Po ewakuacji i zdaniu raportu uczniowie zostali przeprowadzeni na boisko szkolne. Do działania przystąpiły jednostki straży pożarnej z OSP Schodnia, OSP Antoniów  i OSP Szczedrzyk. Po zakończeniu alarmu strażacy pokazali uczniom podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Koordynator ds. zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników Danuta Kinast