Podczas wizyty w Dziecięcej Bibliotece Publicznej w Domu Kultury w Ozimku, uczniowie  klas Ia i Ib uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Jolantę Rogowską.  Tym razem pani w bibliotece zabrała nas w daleką podróż do Japonii i opowiedziała dzieciom historię psa Marudka wykorzystując KAMISHIBAI (jap. kami –papier, shibai – sztuka), czyli teatr obrazkowy.
Jest to technika opowiadania lub czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniany lub kartonowy parawan. Kartonowe plansze opowiadają historię, każda ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania. W związku z przedstawioną historią przeprowadziła również pogadankę na temat ras piesków, jak należy się nimi opiekować i o nie dbać.
Mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem przyjęli tę formę opowiadania, słuchali w skupieniu i żywiołowo reagowali na opisywane wydarzenia.

Magdalena Dudkiewicz i Wiesława Papkalla