Dziś jest
Dla uczniów

ARCHIWUM 2015/2016

Maj -miesiąc książek i bibliotek

4
4

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w piątek 13 maja klasa III a odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Ozimku, a dokładnie oddział dla dzieci. Pani Jolanta Rogowska opowiedziała o zasadach korzystania z jej zbiorów. Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość alfabetu w trakcie zabawy z wierszem Wandy Chotomskiej. Potem przyszła kolej na wykorzystanie go w praktyce. Poszukiwali konkretnych książek na półkach. Dowiedzieli się, gdzie stoją ich ulubione „ Karolki”, czy „ Pippi”.  Był również czas na wstępne zapoznanie z katalogiem oraz księgozbiorem podręcznym.  

W drugiej części spotkania uczniowie zasiedli w pomieszczeniu czytelni, która na ten czas pełniła rolę bibliotecznej widowni, aby w teatrzyku kamishibai poznać legendę o Skarbniku i uczciwym Jorgusiu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały kolejnej, oprócz już im znanych, wersji legendy o duchu kopalni.                                                                                                        

Wizyta w bibliotece była podsumowaniem bloku zajęć „W świecie książek”, poświęconych historii książki, zasadom organizacji księgozbioru w bibliotece i popularyzacji czytelnictwa. Atmosfera spotkania i zainteresowanie dzieci dowodzą, że czytelnictwo klasycznych papierowych książek ma się dobrze.    

Dorota Olearczyk

532

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2019-09-15 20:37
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 883 767