Dziś jest

ARCHIWUM 2015/2016

Maj -miesiąc książek i bibliotek

4
4

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w piątek 13 maja klasa III a odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Ozimku, a dokładnie oddział dla dzieci. Pani Jolanta Rogowska opowiedziała o zasadach korzystania z jej zbiorów. Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość alfabetu w trakcie zabawy z wierszem Wandy Chotomskiej. Potem przyszła kolej na wykorzystanie go w praktyce. Poszukiwali konkretnych książek na półkach. Dowiedzieli się, gdzie stoją ich ulubione „ Karolki”, czy „ Pippi”.  Był również czas na wstępne zapoznanie z katalogiem oraz księgozbiorem podręcznym.  

W drugiej części spotkania uczniowie zasiedli w pomieszczeniu czytelni, która na ten czas pełniła rolę bibliotecznej widowni, aby w teatrzyku kamishibai poznać legendę o Skarbniku i uczciwym Jorgusiu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały kolejnej, oprócz już im znanych, wersji legendy o duchu kopalni.                                                                                                        

Wizyta w bibliotece była podsumowaniem bloku zajęć „W świecie książek”, poświęconych historii książki, zasadom organizacji księgozbioru w bibliotece i popularyzacji czytelnictwa. Atmosfera spotkania i zainteresowanie dzieci dowodzą, że czytelnictwo klasycznych papierowych książek ma się dobrze.    

Dorota Olearczyk

532

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

1

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2020-07-06 09:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 217 096