W dniu 05.10.2015r. w ramach zajęć świetlicowych z innowacji pedagogicznej pt. „ Żyjmy zdrowo” odbyło się spotkanie z leśniczym – panem Kazimierzem Tarsą . Pan Tarsa w niezwykle ciekawy sposób opowiadał dzieciom o korzyściach, ale i zagrożeniach jakie stwarza człowiekowi las. Omówił rośliny i zwierzęta najczęściej spotykane w lesie, choroby jakie przenoszą zwierzęta, zasady obowiązujące przy zbieraniu grzybów. Opowiedział, jak wygląda pożar lasu, a także jak zachować się w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Na koniec dzieci miały możliwość zadawania gościowi pytań i opowiedzenia o własnych przygodach związanych z lasem.