W naszej szkole rozpoczęliśmy wdrażanie innowacji pedagogicznej pt. „Historia Sztuką Pisana”, której celem jest rozwijanie świadomości kulturowej oraz znajomości historii regionu wśród najmłodszych uczniów. Najlepsze efekty w nauce na tym etapie kształcenia osiągane są przy połączeniu „przyjemnego
z pożytecznym”, czyli poprzez plastykę, zwiedzanie, czytanie opowieści, legend, zabawę. Cykl zajęć rozpoczęliśmy od „Legendy o powstaniu Ozimka”. Uczniowie z klasy II „b” po wysłuchaniu legendy, w grupach tworzyli barwne ilustracje, przedstawiające sceny związane z powstaniem Ozimka. Na pracach dzieci pojawiły się różne postacie: Młynarz, Diablik, Król Utopców oraz Koźlątko - w przeważającej mierze ze sławnym młynem w tle. Te zajęcia upłynęły nam niezwykle szybko. Wszyscy, bez wyjątku byli pochłonięci tworzeniem do tego stopnia, że nawet nie zauważyli, kiedy zabrzmiał dzwonek.

Barbara Szymska