„Smacznego, proszę Wilka….”

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich 21 marca czyli „Pierwszy dzień wiosny " spędzili odwiedzając Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Obejrzeli spektakl pt. „Smacznego, proszę Wilka….” Jest to historia starego Wilka - a tak naprawdę Wilczycy, która przygotowuje się do swej ostatniej drogi. Okazuje się jednak, że nie może odejść w spokoju, bo pojawia się u niej zagubiony i naiwny, mały Zajączek. I choć wilczy instynkt podpowiadałby, że malec powinien stać się co najwyżej wieczorną przekąską, to jednak splot zdarzeń i mądre rady doświadczonej Pajęczycy sprawiają, że Wilk podejmuje się pomóc Zajączkowi odnaleźć nowy dom…. Tak zaczyna się wspólna wędrówka Wilka i Zajączka, podczas której buduje się głęboka relacja obojga i coś nieprzemijalnego, co przetrwa nawet ostateczne odejście Wilka. Przedstawienie ma dobry, mądry, dowcipny i pełen inteligentnego humoru tekst z przesłaniem, który spodoba się także dorosłym.

Dudkiewicz Magdalena

Trzech, czterech muszkieterów

Klasa VIa zobaczyła niezwykle dowcipną adaptację powieści Aleksanda Dumasa o trzech muszkieterach. W zabawny, ale bardzo mądry sposób przeplatają się tu losy D'Artagnana i trzech muszkieterów. No cóż, ci, którzy spodziewali się pełnych młodzieńczej werwy Atosa, Aramisa i Portosa, odnajdą ich "nieco" inaczej. Dynamiczna akcja, pełna przygód, zwrotów, zabawnych sytuacji i świetne kostiumy, to tylko niektóre z zalet tego przedstawienia. Niezmiernie dowcipne są także dialogi i ... "takie tam". Spektakl "Trzej muszkieterowie", to doskonała zabawa dla młodych i młodych duchem. Przecież Trzej muszkieterowie są nieśmiertelni!