Uczniowie klas Ia i Ib  aktywnie włączyli się do obchodów odzyskania przez Polskę 100-lecia niepodległości. Przez kilka dni realizowaliśmy zajęcia, w trakcie których rozmawialiśmy na temat zbliżającego się Święta Niepodległości Polski. Wyjaśnialiśmy słowo „niepodległość” oraz poznawaliśmy najważniejsze wydarzenia dotyczące historii naszego kraju. Oglądaliśmy film „Polak Mały”- poznając w ten sposób historię symboli narodowych oraz legendę „ O Lechu i białym orle”. Śpiewaliśmy i słuchaliśmy patriotyczne pieśni. Podsumowaniem naszych zajęć było wykonanie prac plastycznych, które ozdobiły korytarz naszej szkoły. Rozumiemy już, co znaczy niepodległość i cieszymy się, że nasza Ojczyzna jest wolna i niepodległa!

Wiesława Papkalla