We wrześniu i w październiku, w naszej szkole odbywały się zajęcia dodatkowe z zakresu zajęć przyrodniczych, w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Projekt realizowaliśmy wspólnie z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacyjnego w Opolu. W ramach współpracy między placówkami otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne w postaci zestawów do przeprowadzania doświadczeń z fizyki. Dzięki zestawom będzie można urozmaicić zajęcia w pokazy doświadczeń wykonywanych przez uczniów i nauczycieli. Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu to zajęcia pozalekcyjne, które pomogły uczniom poznać tajniki przeprowadzania doświadczeń oraz wyciągać wnioski po ich realizacji. Dzięki zajęciom dodatkowym młodzież mogła doświadczać i poszerzać swoje wiadomości. Realizowane zajęcia uwzględniały podstawę programową z fizyki, wprowadzając uczniów w świat wiedzy nauk przyrodniczych.

Sławomir Makowiec