Uczniowie klasy I A  w ramach zajęć zrealizowali podstawowe  zadania programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” .Ideą programu było dostarczenie uczniom niezbędnej wiedzy o higienie jamy ustnej. Uczniowie w ciągu każdego dnia często sięgają po przekąski: ciastka, cukierki, słodycze, chipsy i słodkie  napoje oraz soki. Próchnica jest jedną z najszerzej rozpowszechnionych chorób na świecie.

W wyniku realizacji programu uczniowie poznali i zrozumieli: mechanizmy powstawania próchnicy i  czynniki sprzyjające jej występowaniu . Znają  już metody czyszczenia zębów   i środki ułatwiające o dbanie o stan uzębienia. Wiedzą, że piękne zdrowe zęby świadczą o estetycznym wyglądzie człowieka . W trakcie realizacji programu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę  z zakresu edukacji zdrowotnej dotyczącej profilaktyki chorób jamy ustnej.

Na pamiątkę zajęć uczniowie otrzymali „Dyplomy Gwiazdorskiego Uśmiechu”. Uczniowie  naszej klasy przez cały rok uczestniczą w akcji  fluoryzacji zębów. Zajęcia w ramach programu były dla uczniów bardzo ciekawe, świadczy o tym ilość zadawanych pytań i prace plastyczne, ćwiczenia wykonane podczas zajęć. Zaproponowane zadania zainspirowały ich wyobraźnię. To, czy  zęby będą zdrowe w największej mierze zależy od samych dzieci.

Dudkiewicz Magdalena