12.12.2018 r. uczniowie SP nr 1 oraz SP nr 3 w ramach współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim wspólnie wybrali się na projekcję filmu pt.”Gruss aus Oppeln” w kinie Helios w Opolu. Na podstawie relacji świadków czasu, historycznych faktów i nowoczesnych wizualizacji uczniowie mogli podziwiać unikalny obraz codziennego życia w dawnym Oppeln. Pokaz filmu został dodatkowo wzbogacony o dyskusję z reżyserem, historykami oraz przedstawicielami TSKN, dzięki którym powstał film. Miłym zakończeniem był słodki poczęstunek przygotowany dla wszystkich przybyłych gościJ Czy warto było jechać pociągiem na lekcję języka niemieckiego? Widać, że TAK!

Elżbieta Pędzik