W Galerii im. Krystyny Gryc w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczedrzyku w dniu 19.10.2018 r. odbył się wernisaż wystawy autorstwa Barbary Szymskiej pt. „Struktury”. Motywem przewodnim były „strukturalne inspiracje”, wykonane w technice kalkografii, która została opisana przez artystkę w książce Mateczniki plastyki wydanej pod redakcją Marzeny Bogus przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza w Częstochowie W tej publikacji nasza Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku została wyróżniona, jako miejsce upowszechniania plastyki oraz wyspa stosowania interesujących technik plastycznych. Po ceremonii uroczystego otwarcia wystawy, w towarzystwie władz gminy oraz gości, odbyły się interesujące warsztaty plastyczne, podczas których każdy mógł spróbować swoich sił przy tworzeniu małych arcydzieł w tej technice.