Kochają swoje Babcie, kochają swoich Dziadków. Kto? Nasi czwartoklasiści! Właśnie oni przygotowali małą uroczystość dla swoich bliskich. Uczniowie klasy 4a i 4b przygotowali program artystyczny- wiersze, piosenki i tańce. Dzieci pięknie występowały - co rusz wzruszeni seniorzy nagradzali je brawami. W tym uroczystym dniu wystąpiły także dzieci, których dziadkowie z różnych przyczyn nie mogli dojechać do naszej szkoły, gdyż wszyscy chcieli oddać szacunek Babciom i Dziadkom, wyrazić wdzięczność za ogromne serce i wielką miłość. Ale nie tylko, także za to," że mogą im powiedzieć to, czego nie mówią nikomu innemu". Oczywiście, także za pyszne pierogi i pachnące bułeczki z jabłkami, za pogdaduchy i za to, że zawsze mają czas dla wnucząt. Na naszej sali gimnastycznej spotkały się trzy pokolenia : dzieci, rodzice i dziadkowie. Po akademii seniorzy zostali zaproszeni na pyszne ciasta, które z sercem upiekły córki, wnuczki czy synowe. Nawet syn jednej z Babć upiekł przepyszne muffinki. Dzieci zaprowadziły Babcie i Dziadków do swoich klas na dalszy ciąg miłego i radosnego spotkania pokoleń.

Tekst Grażyna Świercz

Foto Małgorzata Wronowska