W piątek, 20 marca o uczniowie klas młodszych naszej szkoły witali wiosnę uczestnicząc w "Spotkaniu korowodów marzankowych" na placu przed Domem Kultury. Jest to konkurs organizowany co roku przez Dom Kultury w Ozimku. Uczniowie zostali powitani przez burmistrza miasta Jana Labusa oraz  dyrektora Domu Kultury Helenę Gruszkę. Wszystkie dzieci odśpiewały piosnkę „Marzaneczka” oraz zostały nagrodzone dyplomami i słodkościami za udział w konkursie.

„Nasza Marzaneczka ubrana, ubrana

Chodzi po Ozimku od rana, od rana.

ref. Marzanna rosła, aże urosła,

jak sosna, jak sosna….”