W klasie III B i III A wychowawczynie Wiesława Papkalla  i  Magdalena Dudkiewicz zorganizowały lekcję związaną ze zbliżającą się akcją „Sprzątanie Świata” mającą na celu uświadomienie dzieciom odpowiedzialności za środowisko, kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwianie na ochronę otaczającej przyrody. Zachęcano do segregacji odpadów w domu i w szkole. Chętni uczniowie wykonali również wspaniałe prace plastyczne na temat „Jak dbam o własne środowisko przyrodnicze?” Z prac powstała wystawa na  której zaprezentowano również ciekawostki dotyczące akcji „Sprzątania Świata ”.

W. Papkalla i M. Dudkiewicz