We wtorek 29 września odbyła się niezwykła i długo wyczekiwana uroczystość – pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.

Najpierw pod okiem swoich wychowawczyń Renaty Krzyżowskiej i Barbary Szymskiej „zdawali egzamin” - pierwszaki musiały wykazać się różnorodnymi umiejętnościami przed licznie zgromadzonymi rodzicami. Uczniowie udowodnili, że dobrze orientują się w otaczającym ich środowisku, a przyroda jest im szczególnie bliska. Nazywają i rozróżniają owoce i warzywa, rozpoznają drzewa i ich liście, znają zwierzęta żyjące w lesie. Pokazali, że są zręczni, sprytni i potrafią zgodnie, w skupieniu pracować w grupie. Nie zabrakło też śpiewu i tańca. Na koniec odbyła się „próba charakteru” i okazało się, że sok z cytryny wcale nie jest taki kwaśny, bo wszyscy się uśmiechali.

Po tak pomyślnie zdanym „egzaminie”, dyrektor szkoły Danuta Kłysińska dokonała pasowania na uczniów, a z-ca dyrektora Violetta Teper wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Ale to nie koniec wrażeń! Aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień, uczniowie klasy Ia i Ib zasadzili przed szkołą swoje drzewa – jarzębiny.

Po tak pracowicie spędzonym czasie, wszystkim bardzo smakował słodki poczęstunek przygotowany przez mamy w klasach. Dzień ten dostarczył nam wszystkim wielu wrażeń i radości.

Dziękujemy rodzicom z obydwu klas za ufundowanie drzew i pomoc w przygotowaniu imprezy.

wychowawczynie klas pierwszych: Renata Krzyżowska i Barbara Szymska

pasowanie