W ramach realizowanego w szkole programu „Szkoły zawodowców” 17 listopada  klasy I-III miały  możliwość uczestnictwa we wspaniałej lekcji edukacyjnej o tematyce ekologicznej:  selektywna zbiórka odpadów, zalety opakowań szklanych, możliwość i sposoby recyklingu odpadów. Po obejrzeniu prezentacji oraz wysłuchaniu ciekawostek ekologicznych uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: Jak segregujemy śmieci? oraz Jak powinna wyglądać prawidłowa segregacja odpadów? –wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostały nagradzane wspaniałymi nagrodami rzeczowymi- zegarkami, kalkulatorami czy boxami kolorowych kredek. Uczestniczący w spotkaniu  uczniowie wynieśli wiedzę na temat właściwej selektywnej zbiórki odpadów oraz dowiedziały się  w jakim stopniu poprzez swoje indywidualne działania mogą zadbać o środowisko kierując się hasłem przewodnim od dziś:

„Segregując śmieci oszczędzasz zdrowie i pieniądze! Gdy oszczędzisz część przyrody, nie zabraknie Ci urody”

Uwieńczeniem zajęć było wykonanie wystawy w formie prac plastycznych umieszczonych na korytarzu szkoły.

Uczniowie i nauczyciele PSP nr 1 w Ozimku bardzo serdecznie dziękują panu Markowi Przymuszałe- przedstawicielowi firmy BA GLASS POLAND  Huta Szkła w Jedlicach oraz panu Łukaszowi Lichoniewiczowi- przedstawicielowi EKO-PUNKTU Organizacja Odzysku z Warszawy za możliwość dobrej i mądrej  zabawy oraz zdobycia cennej wiedzy ekologicznej.

Magdalena Dudkiewicz i Wiesława Papkalla

zajęcia z ekologii