W piątek 13.03.2015 r. pod kierunkiem pani Barbary Szymskiej i pani Renaty Krzyżowskiej odbyły się warsztaty plastyczne pt.„Kolorowe bańkowanie”, czyli tworzenie kreatywnych obrazów przy pomocy baniek mydlanych.
Do wesołych wierszyków na motylach, rozdawanych przez wróżki, czyli przebrane dzieci, tworzyliśmy nasze nietypowe prace. Najpierw trzeba było rozmieszać farbę z płynem do robienia baniek. Potem wszyscy sprawdzaliśmy za pomocą słomki do napoju, czy stworzona mieszanina wystarczająco się pieni. Dmuchaliśmy ile sił! Tworzyliśmy razem z rodzicami przepiękne bąbelkowe obrazy przedstawiające wiosnę, wśród której nie zabrakło bocianów, żab, kolorowych kwiatów i zieleni traw. Zarazem nasze buzie usprawnialiśmy wykonując logopedyczne ćwiczenia oddechowe. Była to cudowna zabawa, której efekty można podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym.

Bańki mydlane to najprostszy sposób na wyczarowanie uśmiechu na twarzy - nie tylko dziecka!

Barbara Szymska