Marta Rakowska z Krasiejowa - uczennica klasy IVA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku, reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień – została Najlepszą Zawodniczką w Ogólnopolskim Rankingu Pływackim na rok 2016 dziewcząt 10-letnich. Uzyskany wielobojowy wynik 1218 punktów wg FINA (Światowej Organizacji Pływackiej) zapewnił Marcie zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji krajowej wśród kilkuset dziewcząt w tej kategorii wiekowej.

W dniu 21.05.2016 r. na terenie Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla dzieci 10 i 11-letnich będące Drużynowym Wielobojem Pływackim. Zostały zorganizowane w formule korespondencyjnych zawodów centralnych o randze (nieformalnych) Mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników reprezentujących sekcje i kluby sportowe z całego kraju. Formuła korespondencyjnych zawodów polega na tym, iż podczas zawodów we wszystkich okręgach pływackich w Polsce zawodnicy danej kategorii wiekowej zobligowani są startować na dystansach i w stylach ustalonych przez Polski Związek Pływacki. W tegorocznych Mistrzostwach Polski 10-latki startowały w 4 konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym.

W ramach ogólnopolskiej klasyfikacji Marta zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce: na dystansie 50m w jej koronnym stylu dowolnym i na dystansie 100m stylem zmiennym oraz trzecie miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 8 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

Choiaż zawody w Opolskim Okręgowym Związku Pływackim zostały przeprowadzone pod koniec maja br., to oficjalne zestawienie ogólnopolskiego rankingu zostało opracowane i ogłoszone przez Polski Związek Pływacki dopiero w dniu 29.07.2016 r., po przeprowadzeniu i ukończeniu wielobojowych zawodów centralnych w pozostałych okręgach pływackich na terenie całego kraju.

W tegorocznym Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10-letnich zostały sklasyfikowane 594 dziewczynki oraz 515 chłopców ze 175 sekcji i klubów z Polski.