8 października odbyła się niezwykła i długo wyczekiwana uroczystość – pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Impreza rozpoczęła się od powitania zebranych gości, a następnie do wspólnych zabaw z dziećmi zostali zaproszeni rodzice. Pierwsza zabawą było pokonanie „pajęczynowego” toru przeszkód. Rodzice- pająki dzielnie budowali swoją pajęczynę, którą jednak każde dziecko potrafiło bezbłędnie przejść. Następnie dzieci i rodzice pisali życzenia dla klasy i szkoły na kolorowych jesiennych liściach. W ten sposób powstały przepiękne „Drzewka życzeń” klasy Ia i Ib. Nie zabrakło również recytacji, śpiewu i tańca w wykonaniu naszych małych artystów, którzy zostali za swój występ nagrodzeni gromkimi brawami.

Po części zabawowo- artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia, którego wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor Danuta Kłysińska wypowiadając słowa: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr1 w Ozimku” . Następnie zastępca dyrektora Violetta Teper podarowała dzieciom smycze, a wychowawczynie klas – Magdalena Dudkiewicz i Wiesława Papkalla wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy.

I w ten oto sposób pierwszoklasiści naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. To był wyjątkowy dzień. Aby go upamiętnić uczniowie zasadzili przed szkołą swoje drzewka- „Czarodziejskie drzewko” kl.Ia oraz „Drzewko szczęścia” kl.Ib.

Dalsza część imprezy odbyła się w klasach, gdzie na dzieci czekały słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców.

Dziękujemy rodzicom z obydwu klas za ufundowanie drzew i pomoc w przygotowaniu imprezy.

Wychowawczynie i uczniowie klas pierwszych