29 września 2015 roku klasa II „a” i II „b” wraz ze swoimi wychowawczyniami Renatą Krzyżowską i Barbarą Szymską wybrały się do „Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi” w Ozimku. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć interesującą stałą ekspozycję, która prezentuje dzieje hutnictwa w dolinie Małej Panwi. Zwiedzanie było wzbogacone barwnymi opowieściami pana Marka Musiała, który starał się zaprezentować każdy z eksponatów w sposób atrakcyjny dla dzieci. Zgromadzone wyroby, ryciny, ikonografie przybliżyły wszystkim historię i kulturę naszego regionu. Była to ciekawa lekcja, którą polecamy innym niezależnie od wieku.

Barbara Szymska