Uczniowie szkolnego kółka plastycznego z klas 4-6 uczestniczyli w ciekawej pogadance przeprowadzonej 06.04.16r. w naszej szkole przez panią Ewelinę Nowak, przedstawicielkę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Opolu. Celem spotkania było przybliżenie tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych zwiazanych z pracami w okresie letnim. Uczniowie dowiedzieli się jak można zapobiegać różnym niebezpieczeństwom podczas żniw, w bliskim otoczeniu maszyn rolniczych i narzędzi, zwierząt hodowlanych, podczas poruszania się po drogach publicznych oraz jakie sytuacje często mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci na wsi. Poszerzenie wiedzy pozwoliło lepiej przybliżyć tematykę VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne akcje w wakacje'', w którym biorą udział uczniowie kółka plastycznego. Organizatorem konkursu jest KRUS- Centrala z siedzibą w Warszawie i współorganizator Państwowa Inspekcja Pracy. Konkurs ma promować pozytywne zachowania zwiazane z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz rozbudzać i rozwijać wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności twórcze uczniów. Życzymy uczestnikom konkursu ciekawych pomysłów i właściwego doboru środków do przekazu plastycznego oraz sukcesu we współzawodnictwie w etapie wojewódzkim, którego wyniki zostaną ogłoszone w maju.

Olga Jarosińska- opiekun kółka plastycznego