Uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili Zielone Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Opole. Wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt przekazał dzieciom pan leśniczy Andrzej Romanowicz. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o życiu lasu, jako ekosystemu. Poznali jego znaczenie dla człowieka i zagrożenia ze strony dzikich zwierząt, jakie mogą spotkać w lesie. Dowiedzieli się również na czym polega praca leśnika. Bardzo podobały się także zgromadzone w Centrum eksponaty, począwszy od kleszczy, które są zmorą podczas wędrówek leśnych, a skończywszy na porożu jelenia. Po  bardzo ciekawych i pouczających zajęciach dzieci zjadły pyszne kiełbaski. To nie koniec atrakcji, udaliśmy się do sali, w której w specjalnych gablotach imitujących naturalne środowisko, zgromadzono okazy roślin i zwierząt. Tu dzieci wysłuchały interesującej prezentacji z życia lasu w różnych porach roku. Pobyt w nadleśnictwie stanowił świetną powtórkę i podsumowanie, wcześniej zdobytej, wiedzy na temat ekosystemu lasu.

Dorota Olearczyk