Poniedziałek, 11 kwietnia 2016 roku.

Klasy Va i Vb uczestniczyły w ścieżce edukacyjnej „Śladami świętego Wojciecha”. Tych śladów pomagali szukać pracownicy Archiwum Państwowego w Opolu, którzy te bardzo ciekawe zajęcia zorganizowali. Najpierw przy studni św Wojciecha nasi uczniowie wysłuchali legendy związanej z pobytem tego świętego w Opolu. Następnie wstąpili do kościoła „Na górce” by poszukać śladów chrztu. Potem udali się do budynku archiwum na spotkanie z księciem Bolesławem I. Książę, spokojnie spoczywający na tronie i odziany w insygnia władzy książęcej, opowiedział o swoim życiu, panowaniu, o swoich sukcesach i porażkach. Uczniowie mogli zobaczyć także oryginalne dokumenty związane z opolskimi Piastami. Zwieńczeniem wycieczki była wieża piastowska ze swoim niepowtarzalnym klimatem i historycznymi zdjęciami naszego miasta.

s.Leonia

Kinga na warcie