Dzieci bardzo lubią przedstawienie treści literackich poprzez teatrzyk. Nawet krótki wiersz zilustrowany za pomocą papierowych sylwet budzi wielkie zainteresowanie. W klasie I a na zajęciach plastycznych powstały zielone żabki i wesołe bociany. Po skończonych zajęciach, dzieci przygotowane sylwety wykorzystały do zabaw, same często odgrywając w grupkach scenki najpierw związane z utworem, naśladując bohaterów i ich wypowiedzi. Później same wymyślały ich nowe przygody. Wytwory plastyczne wykorzystywaliśmy nie tylko do twórczych zabaw w teatr, ale także do zabaw matematycznych, ćwiczeń artykulacyjnych i muzycznych.

Idzie żabka na spacerek ,
gdzie słoneczko i wiaterek.
Skacze żabka – skik, skik, skik!
Nie dorówna żabce nikt.

Idzie bocian na spacerek,
gdzie słoneczko i wiaterek.
Mówi bocian: kle, kle, kle!
Wszystkie żabki złapać chcę!

Dudkiewicz Magdalena