Uczniowie z klas 4-6 należących do kółka plastycznego prowadzonego przez panią Olgę Jarosińską oraz uczniowie z klasy 2a, których wychowawczynią jest pani Renata Krzyżowska, brali udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Mlodzieży 2015/16 pod hasłem ,,W trosce o nasze bezpieczeństwo''.

Dzieci poprzez sztukę miały zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazać strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo - gaśniczych. Podsumowanie etapu powiatowego odbyło się 15 czerwca 2016r. w Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, na które zostali zaproszeni uczniowie wyróżnieni w konkursie: Natalia Soworka z kl. 2a, Marcelina Nieświec  z kl .6a, Hanna Karpińska z kl. 5a. Dyplomy i  piękne upominki rzeczowe dzieci otrzymały od organizatorów konkursu Starosty Opolskiego Henryka Lakwy reprezentowanego przez Wicestarostę panią Leokadię Płoszaj oraz Komendanta Miejskiego PSP w Opolu Pawła Kielara.

Po cześci oficjalnej spotkania uczniowie zapoznali się z pracą strażaków, wyposażeniem pojazdów, sprzętem ratowniczym i uczyli się udzielania pierwszej pomocy.  Następnie przez strażaków były przygotowane ciekawe zawody dla dzieci polegające na slalomie z drabiną i trafianiu strumieniem wody do małego otworu. Na koniec było trochę groźnie ponieważ zaprezentowano efektowną akcję gaśniczą płonącego samochodu, która na wszystkich zrobiła duże wrażenie.

Dziękujemy PSP w Opolu za zorganizowanie ciekawych zajęć poszerzających wiedzę młodych ludzi

o szeroko rozumianym bezpieczeństwie,  tak potrzebnej w codziennym życiu.

Olga Jarosińska