"Tworzymy zielone kąciki, a w nich siejemy, sadzimy roślinki – witaminki”

„Kącik przyrody” to jakby małe laboratorium, miejsce do wykonywania przyrodniczych doświadczeń. To „lecznica” dla chorujących roślin, zielona spiżarnia z  pietruszką, sałatą  i szczypiorkiem w skrzynkach”. Aby rzeczywiście taką rolę pełniły nasze kąciki przyrody w klasie I A i B odbyły się zajęcia tematyczne "Tworzymy zielone kąciki, a w nich siejemy, sadzimy roślinki – witaminki. Dzieci przeprowadziły doświadczenie ,,Co jest potrzebne roślinom, aby mogły wzrastać i rozwijać się? Pierwszoklasiści w obecności swoich wychowawczyń „zakładały zielony ogródek” – wysiewały do doniczek nasiona: rzeżuchy, szczypiorku, fasoli, pietruszki. W każdej doniczce została umieszczona tabliczka określające, co dzieci posiały lub posadziły. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do śledzenia zmian zachodzących we wzroście roślin. Musimy pamiętać, że dziecko najlepiej poznaje przyrodę przez działanie, pracę, czy też doświadczenia.

M. Dudkiewicz i W. Papkalla