W piątek 22.04.2016 uczniowie klasy V a i V b uczęszczający na lekcje języka niemieckiego brali udział w wycieczce organizowanej przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu do Wrocławia na otwarcie nowego Pavillonu Pop Up Instytutu Goethego. Po przyjeździe na miejsce otwarcie zapoczątkowała dyskusja o "Płynnej Tożsamości" z Olgą Grjasnową, Filipem Springerem i dr. Heinerem Geißlerem. Wiele czekających na nas atrakcji spektakularne widowiska, łączące muzykę, taniec i grę świateł wywołały wielki podziw m.in. pokaz grupy DUNDU ze Stuttgartu- świetlne marionetki 5- metrowe, występ Stratofizyki z Berlina oraz najważniejsza, kończąca nasz pobyt we Wrocławiu „ Cicha dyskoteka” z udziałem DJ-ów z Polski i Niemiec, która wywołała podziw i zachwyt u dzieci. Nikt nie chciał wracać do domu, a to udowadnia tylko, że spotkanie z językiem niemieckim w formie zabawy i różnorodnych pokazów może być intersujące.

Aneta Woźnica