W klasie Ia podczas ostatnich zajęć odbywały się działania związane z dźwiękiem i muzyką. Nasze odkrywanie zaczęliśmy od szukania odpowiedzi na pytania: Co to jest dźwięk? Z czym kojarzy się muzyka? Do czego muzyka jest potrzebna? Kto może tworzyć muzykę? Codziennie dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych. W trakcie zabaw korzystaliśmy z muzyki klasycznej, współczesnej, instrumentów oraz przedmiotów, które mogły je zastąpić, np. klocki. Największym powodzeniem cieszyły się Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki.Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w prawdziwej lekcji muzyki z instrumentami na żywo ,za co ogromnie dziękujemy naszemu szkolnemu Panu od muzyki-Mariuszowi Cierpichowi. Dzięki aktywnym metodom dzieci potrafiły wspaniale improwizować, akompaniować na instrumentach perkusyjnych i niekonwencjonalnych, interpretować muzykę ruchem, tańcem czy aktywnością plastyczną.

Dudkiewicz Magdalena

rurki BumBum w grze