W październiku 2017 roku odbyła się II edycja konkursu "Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów - Czechów" organizowana przez Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego oraz Uniwersytet Opolski, w której zdobyłem I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagrodą główną była wycieczka dla dwóch osób do Czech. W ubiegły piątek, tj. 08 czerwca odebrałem nagrodę! Wraz z opiekunem wybraliśmy się na fantastyczną wycieczkę do czeskiej Ostravy. Zwiedziliśmy wielki piec przekształcony w Bold Tower. Trasa edukacyjna prowadziła śladami produkcji surówki żelaza, a ze szczytu wieży rozlegał się piękny widok na Ostravę. Kilka godzin nie wystarczyło na zabawę połączoną z nauką w Wielkim i Małym Świecie Techniki, czyli w interaktywnym centrum edukacji. Po pysznym obiedzie, przyszedł czas na spacer po ostrawskim ZOO. Dzień był pełen wrażeń! Serdecznie zachęcam wszystkich do odwiedzenia Ostravy.
Filip Pięta