Bezpieczeństwo w szkole

Bezpieczeństwo w naszej szkole zapewniamy uczniom poprzez:

• realizowanie programów profilaktycznych
  • ścisłą współpracę z Komisariatem Policji w Ozimku, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Ośrodkiem Integracji i Pomocy Społecznej
  • uczenie zachowań asertywnych i empatii poprzez zajęcia i spektakle profilaktyczne
  • wprowadzenie dyżurów uczniów klas szóstych wspomagających pracę nauczycieli
  • opracowanie procedur reagowania w sytuacjach trudnych wychowawczo

Zdali trudny test

CERTYFIKAT DLA PIERWSZAKÓW

Klasy pierwsze od września biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu jest uświadomienie dzieciom różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i  jak postępować w razie ich zaistnienia. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie uczyli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w szkole, w domu , w czasie zabawy oraz korzystania z Internetu. Odbyły się także spotkania z policjantami. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne i wykonywali ćwiczenia praktyczne. Podsumowaniem efektów działań był udział naszych uczniów w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Jego pomyślne zaliczenie pozwoliło naszym uczniom otrzymać certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Serdecznie gratulujemy!

Wiesława Papkalla

skanowanie0002IMG_0661IMG_0655CIMG0377CIMG0376CIMG0375