Od czterech lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku ma nawiązane partnerstwo z Zakladni Skola w Rymarov’ie. Od czterech lat partnerzy i przyjaciele spotykają się w ramach międzynarodowych projektów edukacyjnych. W tym roku czescy przyjaciele przyjechali do Ozimka 1 i 2 kwietnia, a uczniowie z „Jedynki” jadą do Rymarov'a już 20 i 21 maja 2011.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku składają serdeczne podziękowania:

• Panu Tomaszowi Kostusiowi, Wicemarszałkowi Województwa Opolskiego, Przewodniczącemu Zarządu Stowarzyszenia DINOPARK,
  • Panu Markowi Korniakowi, Burmistrzowi Ozimka,
  • Pani Barbarze Durkalec, Sekretarzowi Gminy i Miasta Ozimek,
  • Pani Barbarze Katolik, Drektorowi Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku,
  • Panu Jędrzejowi Mościńskiemu , kierownikowi biura Stowarzyszenia Dinopark.
  • Szczególne podziękowania składamy pani LEONARDZIE PŁOSZAJ,
    Wicestaroście Opolskiemu za objęcie PATRONATEM HONOROWYM naszej akcji.