Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu "Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów-Czechów". Filip Pięta zajął I miejsce, Oliwier Nadolny i Bartosz Szatkowski zajęli III miejsca, natomiat Marcelina Nawarowska, Karolina Guzy i Agnieszka Smandzich zdobyły wyróżnienia. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne w różnych tematach konkursowych dotyczących Czechów, naszych sąsiadów, ale także partnerów naszej szkoły. Należy przypomnieć, że nasza JEDYNKA od 10 lat aktywnie współpracuje z zakladni Skola w czeskim Rymarovie!

Nasi uczniowie odebrali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się na Uniwersytecie Opolskim. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, Kuratorium Oświaty w Opolu, Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Opola, Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, Polsko – Czeskim Towarzystwem Naukowym.