Do naszej szkoły przyjechała trzydziestoosobowa delegacja uczniów z partnerskiej Zakladni Skola w Rymarovie w Czechach. Powitaliśmy ich uroczystym apelem prowadzonym przez kółko dziennikarskie, na którym uczniowie klas IIIa i IIIb zaśpiewali hymn naszej szkoły, a szkolni wokaliści piosenkę o przyjaźni naszych szkół - po polsku i po czesku. Dyrektor Danuta Kłysińska powitała serdecznie naszych gości a pani Grażyna Swiercz przypomniała historię naszego partnerstwa. Nasz gość specjalny - Burmistrz Jan Labus przybliżył partnerstwo z Rymarovem innych mieszkańców naszej gminy. Powiedział, że w czasie najbliższej wizyty u starosty Rymarova, opowie o tym naszym partnerstwie! Kulminacyjnym momentem naszego apelu było posadzenie DRZEWKA PRZYJAŹNI. O pomoc w tym doniosłym momencie i, aby podnieść rangę tej chwili, poprosiliśmy Burmistrza Labusa, dyrektor Kłysińską oraz panią Petrę Mizovą - czeską koordynatorkę naszych wspólnych projektów. Drzewko jest małe, ale przyjaźń między naszymi szkołami - wielka!

drzewko przyjaźni