Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną na temat: Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów odbyło się w piątek na Uniwersytecie Opolskim.

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zajęli : III miejsce -  Bartosz Szatkowski- klasa VIB oraz  wyróżnienia: Jakub Ceglarek – klasa VIA  i Marcelina Nawarowska- klasa IVA.

Konkurs został zorganizowany w ramach I Kongresu Czechoznawstwa Polskiego 2016 przez: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Kuratorium Oświaty w Opolu, Uniwersytet Opolski, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu i Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Buły.

Na konkurs wpłynęło 17 prezentacji przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych. Po wnikliwej analizie prezentacji jury postanowiło przyznać w każdej kategorii miejsce I, II i III oraz wyróżnić dodatkowo w każdej kategorii po trzy prezentacje.

Gratulujemy laureatom! Grażyna Świercz