Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do partnerskiej szkoły w czeskim RYMAROVIE. Czesi powitali nas uroczyście występami orkiestry, która zrzesza m.in. uczniów, nauczycieli i rodziców. Muzyka filmowa do kultowego serialu "Gra o tron" i inne znane przeboje, które "ZUŠKA BAND" wykonał znakomicie pod batutą mgr Jiri Taufer, Ph.D. dyrektora Zakladni Umeleckej Školy (ZUŠ)- stąd właśnie nazwa. Świetny koncert i spotkanie z naszą grupą zaszczycili swoją obecnością włodarze miasta - panie Marcela Staňková i  Leona Pleská, a także zastępcy dyrektora szkoły -panowie Vlastimil Baran i Jan Jablončík. Mogliśmy także zobaczyć wystawę fotografii z 10-ciu lat naszego partnerstwa.

Po pysznym obiedzie czekały uczniów rozgrywki sportowe, które zostały przygotowane przez MAS, czyli Místní Akční Skupiny - Ivanę Lukešovą, Kateřinę Uličną, Martina Čermáka i Petra Pecha. Uczniowie zostali podzieleni na osiem pięcioosobowych drużyn. W tych międzynarodowych zespołach zaliczali poszczególne konkurencje zręcznościowe i zdobywali punkty. Najlepsza okazała się drużyna "Czarnych Kotów", lecz wszystkie drużyny otrzymały upominki i słodkie nagrody. Przegranych nie było, bo najważniejsza była świetna "zabawa bez granic". Oczywiście nie mogło zabraknąć piłki kin, a także ognistych rytmów zumby. Tak minął nasz pierwszy dzień w gościnnym Rymarovie, a po kolacji, wieczorem poszliśmy na spacer po mieście, potem spać, by mieć siły na kolejny dzień wycieczki do Sowińca i na basen w Ołomuńcu.