Partnerstwo

Polsko-czeskie zwiedzanie JuraParku

w JuraParku

Po trudach pracy przy realizacji projektu profilaktycznego przyszedł (zbyt) krótki czas na zabawę.  W gościnnym JuraParku w Krasiejowie wszyscy cudownie spędzili czas.  Uczniowie z Czech zwiedzili Park Nauki i Ewolucji Człowieka, najnowszą atrakcję. Fascynujący rejs w kosmos kosmicznym promem, wehikuł czasu  i zwiedzanie okien prehistorii w specjanie dostosowanych kaskach z czeskim lektorem, pozwolił naszym gościom na lepsze zwiedzanie tego wspaniałego obiektu. Później nasza wspaniała przewodniczka zabrała nas do JuraParku. W prehistorycznym Oceanarium zachwycały pradawne morskie zwierzęta, a podróż Batyskafem w głąb morskiej toni dostarczyła dreszczyku emocji. Na zakończenie zwiedzania spotkanie z ogromnym Megalodonem - to musiało się podobać każdemu!  Następnie podróż Tunelem Czasu - jedynie 300 metrów a była to niezwykła "podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata". Bedąc w JuraParku nie można nie zobaczyć Pawilonu Paleontologicznego, muzeum "in situ", jedynego w Europie.  Pani przewodniczka przekazała naszej grupie polsko - czeskiej wiele faktów i ciekawostek na temat kości leżących prawie pod naszymi stopami. Makiety potężnych dinozaurów, a w szczególności Amficeliasa zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Po trudach zwiedzania przyszedł czas na zabawę - Park Rozrywki skusił wszystkie dzieci swoimi karuzelami, huśtawkami, kolejkami. Małe jeziorko zachęcało do chlapania się wodzie, a nasi czescy przyjaciele przebrali stroje kąpielowe i ... poszli popływać pod opieką pani Katki. Niestety, także ten dzień minął bardzo szybko, trzeba było się pożegnać i nasi czescy przyjaciele wrócili do Rymarova.

Składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PRACOWNIKOM JURAPARKU za pomoc w zwiedzaniu tego fascynujacego miejsca!

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO PANA WITOLDA SZYMULI ZA OGROMNE WSPARCIE I WIELKĄ POMOC W REALIZACJI NASZEGO PROJEKTU!

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

• Data aktualizacji: 2019-06-19 08:15