Dziś jest

Archiwum biblioteki

Wielkie Czytanie

Wielkie Czytanie w JEDYNCE
Wielkie Czytanie w JEDYNCE

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ozimku po raz szósty odbyło się Wielkie Czytanie. Tym razem wiersze o ważnej  tematyce bezpieczeństwa i prawach dziecka  czytali PRAWNICY I POLICJANCI. Zaproszenie do naszej "Jedynki" przyjęli: pani Ewa Kosowska Korniak - prawniczka z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Opolu, pan Robert Mietelski - sędzia Sądu Okręgowego w Opolu, pan Jarosław Dryszcz - policjant z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz reprezentujący Komisariat Policji w Ozimku pan Leszek Niedźwiedź.

Nasze Wielkie Czytanie to ciekawa impreza mająca na celu kształtowanie kultury czytelniczej i popularyzację wierszy. W tym roku utwory zostały specjalnie dobrane pod kątem realizacji zadań  szkolnego projektu profilaktycznego „Uczeń bezpieczny, bo mądry, roztropny i grzeczny” realizowanego w szkole przez panią Grażynę Świercz.

Nasi szanowni goście mieli niełatwe zadanie, gdyż czytali wiersze trudne i pouczające, niosące przesłanie dotyczące bezpieczeństwa, pokazujące do czego może prowadzić brak rozwagi i nieostrożność. Pokazały uczniom jak należy wystrzegać się błędów i kłopotów, wskazały niebezpieczeństwa, które mogą ich spotkać. Mała publiczność została także włączona przez sędziego Mietelskiego do udziału w interpretacji wiersza o ważnym dla każdego człowieka temacie własnych praw i posznowania godności. Wszystkie, niełatwe interpretacje wierszy bardzo dobrze oddawały prawdziwą powagę przedstawionych w utworach sutuacji i zostały zaprezentowane z wielkim zaangażowaniem, dodatkowo wzmocnionym przez autorytet zawodowy naszych wspaniałych gości.  

Na spotkaniu zarówno uczniowie, jak i nasi goście mogli obejrzeć krótkie przedstawienie teatralne "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Była to bardzo udana i zabawna adaptacja znanej bajki, tym razem wzbogacona elementami profilatyki. Przedstawienie przygotowało Kółko teatralne pod kierunkiem pani Magdaleny Dudkiewicz.  

Zaproszeni goście wręczyli także nagrody dla uczniów w szkolnych konkursach czytelniczych zorganizowanych w ramach Wielkiego Czytania. 

Także nasi uczniowie, startujący w Konkursie recytatorskim w brawurowy sposób zaprezentowali przygotowane wiersze. Zadedykowane zostały one naszym wyjątkowym gościom, którzy mimo ważnych obowiązków zawodowych znaleźli czas dla uczniów "Jedynki". Serdecznie dziękujemy! 

                                                                                                                                                               Grażyna Świercz

124567811121316171818a20212223242525a26273910151419

Facebook PSP1 w Ozimku   FACEBOOK

Wspomnień czar

Konkurs Foto 2015

Konkurs Foto 2014

Konkurs Foto 2013

Konkurs Foto 2012 

 Prezentacja Logo PSP1 

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

Szkoła jest beneficjentem w rządowym programie
Radosna Szkoła
Zobacz jak wykorzystano przyznane środki

 

 

1

 

 

 

Szkoła posiada "Pracownię komputerową" współfinansowaną
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu
"Pracownie komputerowe dla szkół"

  • Data aktualizacji: 2021-07-12 08:18
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 494 102