Uczniowie klasy pierwszej zostali dzisiaj pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Dla naszych milusińskich był to ważny dzień,maluszki były ślicznie, świątecznie ubrane i bardzo przejęte. Dzieci złożyły ślubowanie i od dziś mogą wypożyczać książeczki ze szkolnej biblioteczki. Termin został wybrany specjalnie, gdyż dziś przypada OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Po powtórzeniu PRZYRZECZENIA dzieci pasowano encylkopedią, niczym rycerzy, by miały tyle wiedzy, ile ma ta kopalnia wiedzy. Bardzo miło jest nam powitać kochane maluszki w gronie cztelników.

Zostały też rozdane nagrody w konkursie czytelniczym Gang Słodziaków, który trwał do marca, a został przerwany przez pandemię. Podliczono dotychczasowe punkty i rozdano nagrody:

1. Oliwia Tomal

2. Ola Wierna, Julia Krawczuk i Michał Bytomski

3. Milena Toniak, Zuzia Winiarska, Michał Kotula, Ewelina Błażejewska, Laura Walerowicz, Emilka Włoch, Maja Głowacka, Blanka Bacik, Szymon Bigas, Lila Błażejewska, Tymek Zyndul i Oskar Lisowiec.

Ogłoszony został także konkurs z nagrodami dla najlepszego czytelnika z klas 1-3. W szkolnej bibliotece uczniowie głośno czytali wiersze polskich poetów. Można ich posłuchać na Facebooku biblioteki! To było miłe święto!

Grażyna  Świercz