Nasza szkoła zakwalifikowała sie do rządowego NPRC, otrzymując dotację na zakup książek wybranych przez uczniów!

Klasy 8a i 8b 14 marca wraz z wychowawczyniami wyjechały do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl "Balladyna". Po raz kolejny teatr swoim niespełna rocznym przedstawieniem nie zawiódł. Mam tu na myśli nowoczesne i bliskie młodemu odbiorcy podejście do klasyki literatury polskiej. Uwspółcześniona wersja tej romantycznej tragedii przypadła do gustu młodym widzom. Bohaterki w strojach młodzieżowych z komórkami w ręce to dziewczyny ze współczesnego świata. Reżyser Konrad Dworakowski szturmem porwał widownię, która brawa i na stojąco i kwiatami podziękowała aktorom na koniec spektaklu. Polecamy sztukę klasom ósmym, gdyż jest skierowana do odbiorcy od 14 roku życia.

Wychowawczynie Renata Marciniak i Agnieszka Kaczmarek