Nasza szkoła zakwalifikowała sie do rządowego NPRC, otrzymując dotację na zakup książek wybranych przez uczniów!

Czytelniczy projekt edukacyjny w klasie VIA, to " Z wizytą na Olimpie" W opracowaniu konkretnych działań wzięli udział wszyscy uczniowie. Poprzez realizację projektu uczniowie poznali elementy kultury antycznej, ale także mieli możliwość zastanowienia się na własnym systemem wartości i określenia tego, co uważają w życiu za ważne. Dla wychowawcy był to też sposób na lepsze poznanie dzieci. Książki nie zostały wybrane przypadkowo, lecz celowo. Są to książki z wartką akcją, które zachęcą uczniów do czytania i odwiedzin w bibliotece oraz dają możliwość poznania różnych kultur.

Agnieszka Kaczmarek