Nasza szkoła zakwalifikowała sie do rządowego NPRC, otrzymując dotację na zakup książek wybranych przez uczniów!

Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Od kilku lat ta uroczystość odbywa się w Dniu Pluszowego Misia. Przygotowano dla pierwszoklasistów różne zabawy i zagadki czytelnicze. Starsi uczniowie z klasy 2b przygotowali mini "Konkurs Postaci z Bajek". Natomiast uczniowie z kółka czytelniczego"Miłośników książek i fantazji" zrobili dla pierwszaków zakładki do książek, które otrzymali podczas pasowania. Po uroczystym pasowaniu, malinowi czytelnicy poszli do biblioteki po pierwsze książki.