Piątkowy poranek był dla uczniów naszej szkoły niezwykłym spotkaniem z książką. Zaproszenie na Wielkie Czytanie przyjęli RADNI Rady Miejskiej w Ozimku- przewodniczący Krzysztof Kleszcz, wiceprzewodnicząca Aldona Góźdź oraz Joachim Wiesbach, Marceli Biskup i Piotr Bąk.

Impreza czytelnicza odbyła się po raz ósmy, a w tym roku  pod hasłem "kultura i savoir vivre". Radni czytali wiersze, które zostały specjalnie dobrane na temat kulturalnego zachowania. Wierszyki były trudne, pouczające, niosące przesłanie dotyczące kulturalnego, ale także bezpiecznego  zachowania. Nie były to banalne rymowanki mające tylko rozbawić małych słuchaczy, ale miały pokazać zasady bon tonu, kultury. Nasi goście wspaniale wywiązali się z tego wymagajacego zadania i z wielkim przejęciem czytali wiersze. Po czytaniu został przeprowadzony mały quiz sprawdzający znajomość zasad kulturalnego zachowania u dzieci. Mali przedstawiciele klas drugich odpowiadali na pytania, i chociaż jeszcze nie wszystko wiedzieli, to większość zasad savior vivre'u jest im znana.

Nasza cykliczna uroczystość czytelnicza Wielkie Czytanie to ciekawa impreza mająca na celu kształtowanie kultury czytelniczej i popularyzację literatury, a dodatkową wartością są zapraszani do szkoły goście. Uczniowie mają więc okazję poznać ważne osobistości naszego życia publicznego. Na tym właśnie polega Wielkie Czytanie, że wielcy ludzie (ważni obywatele danej społeczności, ludzie z autorytetem, znani, z osiągnięciami) czytają małym - naszym kochanym dzieciakom i zachęcają je nie tylko do czytania, ale także do rozwoju własnej osobowości.

Składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA RADNYM Rady Miejskiej w Ozimku -

przewodniczącemu Krzysztofowi Kleszczowi, wiceprzewodniczącej Aldonie Góźdź

oraz Joachimowi Wiesbachowi, Marcelemu Biskupowi i Piotrowi Bąkowi

za wspaniałe spotkanie z uczniami naszej szkoły, poświęcony czas i niezwykłą lekcję kultury i savoir vivre'u