Święto książki jest obchodzone na całym świecie 23 kwietnia. W naszej szkole też obchodziliśmy to święto. Uczniowie przygotowali specjalne karty, na których wypisali ulubioną książkę i jej autora oraz podali swojego ulubinego bohatera literackiego i narysowali jego postać. Było wielu zaskakujących bohaterów książkowych - od Percy Jacksona po... lenia z wiersza Jana Brzechwy. Ponieważ Światowy Dzień Książki jest połączony z prawami autorskimi, zostały one również omówione. Święto w szkole miało na celu promocję książki i zachęcanie uczniów do czytania!

miłośnicy książek