„Klementyna lubi kolor czerwony” – to tytuł ciekawej powieści Krystyny Boglar. Czytaliście? Nie, to możecie przeczytać ją w naszej szkolnej bibliotece. Możecie usiąść na miękkim czerwonym fotelu i na chwilę chociaż zapomnieć o lekcjach. Julia Krawczuk z rodzicami lubią naszą bibliotekę i to oni właśnie podarowali nam ten fantastyczny fotel. Przychodzą tu poczytać na nim starsi uczniowie – Adaś i Kamil z 6b - oraz Wiktoria z 7a – świetna czytelniczka i pomocniczka biblioteczna. Piotruś z 3b przyszedł poczytać „Tajemnice kawiarni”, bo przygotowuje się do konkursu czytelniczego. Często wpadają tu dziewczyny z 3b - Emilka, Paulinka, Karolinka i Wiktoria- na pogaduchy, a czasem z malutką Hanią z 1b poczytać o wesołych przygodach pana Pierdziołka. Pierwszoklasistki Ola i Oliwia z koleżankami z 1a przychodzą odpocząć tu od hałasu na korytarzu, bo przecież w bibliotece jest cisza! Cisza przeplatana uśmiechem, miłym gwarem, żartami i przyjaźnią. Przyjdźcie, zobaczcie sami! Bo nasza szkolna „biblioteka, to dobre miejsce dla człowieka”!