Czym jest sukces w życiu i jak go osiągnąć? Na ten temat rozmawiały z uczniami klas IV-VII niezwykłe kobiety - absolwentki naszej szkoły. Były to: Leonarda Płoszaj - wicestarosta opolski, która zawsze pomaga naszej szkole i uczniom w organizacji projektów międzynarodowych oraz imprez szkolnych-np. Biegu Sylwestrowego, zawsze można na nią liczyć, zawsze wspiera i pomaga, nigdy nie zostawia nikogo bez pomocy. Pani Krystyna Zabawa - wicedyrektor SP nr 3 w Ozimku, pracowała w naszej szkole, była nauczycielem chemii i fizyki. Opowiedziała dzieciom poruszajacą serce historię z własnego życia, która pokazuje niezykły hart ducha pani Zabawy oraz tego, że niepowodzenia można przekuć w sukces, by się nigdy nie załamywać, tylko działać. Aldona Góźdź, prawniczka, obecnie agentka nieruchomości i wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Ozimku, która razem ze swoją przyjaciółką z ławy szkolnej naszej JEDYNKI- Anną Bereźnicką są doskonałym przykładem na to, że szkolne lata mogą połączyć ludzi przyjaźnią na całe życie. Pani Góźdź wspiera naszą szkołę jako samorzadowiec, uczestniczyła też w naszym Wielkim Czytaniu. Bardzo ciekawym (i takim trochę niespokojnym duchem) jast pani Anna Bereźnicka, pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, która jest także psychoterapeutką. Swoją drugą pracą pomaga ludziom, którzy znajdują się na przykład na zakręcie w życiu. Zorganizowała w naszym mieście  "Taniec przeciwko przemocy", który zgomadził kilkadziesiąt osób.

Nie bez powodu zaproszono do szkoły właśnie te osoby, gdyż każda z nich jest niezwykłą i ciekawą osobowością, każda jest autorytetem, może być przykładem nie tylko dla dziewcząt, ale także dla chłopców. Podczas, drugiego już FORUM KOBIET SUKCESU, wspólnie z uczniami nasi goście zastanawiali się jaka jest droga do sukcesu, co trzeba zrobić by sukces osiągąć, i czy porażki i niepowodzenia motywują, czy dołują człowieka. Wspólnie dziewczęta, chłopcy i nasi goście przygotowali " drogę do sukcesu". Mamy nadzieję, że uczniowie będą brać przykład z naszych wspaniałych, niezłomnych, pracowitych, zyczliwych gości. Na razie cieszą się z upominków, które nasi goście podarowali dla dzieci- książek i słodkości dla wszystkich uczniów szkoły.