Uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Uroczyste pasowanie odbyło się podczas szklonych obchodów Święta Pluszowego Misia, co stanowi szkolną tradycję. Pierwszaczki spisały się na szóstkę - wszystkie zadania przygotowane przez szkolną bibliotekarkę Grażynę Świercz i wychowawczynię klasy 1a Darię Bejm wykonały rewelacyjnie i z uśmiechami na sympatycznych buziach. A zadania wcale nie były łatwe - test wiedzy o życiu misiów, rozsypanki misiowe, odgadywanie zagadek o misiach oraz  zgadywanki z zamkniętymi oczami, wszystko przeplatane ćwiczeniami gimnastycznymi z misiami. Po sprawdzeniu wiedzy dzieci i po odczytaniu Listu od Królowej Książek oraz Życzeń Książki, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i podpisali je odciskiem swojego palca. Teraz już mogą wszyscy wypożyczać książeczki ze szkolnej biblioteczki!

Grażyna Świercz, Daria Bejm