Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji NOC BIBLIOTEK. Ta ciekawa forma promocji czytelnictwa bardzo się uczniom JEDYNKI spodobała. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znależć coś dla siebie. Po zabawach sportowych na rozgrzewkę, przyszedł czas na ćwiczenie umysłu. W atrakcyjny sposób - Bibliotecznego Escape Roomu - zostały przekazane wiadomości z literatury, historii, bibliotekarstwa i informacji naukowej. Uczniowie musieli m.in. odszukać pierwsze zdanie napisane po polsku  na stronicy Księgi Henrykowskiej, wykazać się umiejętnością poszukiwania informacji w źródłach informacyjnych i napisać spójną notatkę, wybierając najważniejsze informacje. Poznali tytuły książek i ich twórców, a także wykazali się kreatywnością w zadaniu na skojarzenia czytelnicze. Bardzo uczniom się podobało domino książkowe, a narysowanie inicjału odbyło się w wesołym skupieniu ich inwencji twórczej. Każdy z uczestników został obdarowany nagrodą za rozwiązanie zagadek Escape Roomu według zdobytych miejsc. Okazało się, że różnica między pierwszym i drugim miejscem wynosiła zaledwie ...0,25 punktu.  Wiele emocji i radości przyniosła także mini loteria fantowa.Były także tańce- nauka popularnej "Belgijki". Jedno jest pewne - po takich emocjach spać się nie chciało. Uczniowie w małych grupach zagrali w uwielbiane przez wszystkich planszówki. Oczywiście, najwytrwalsi stali na warcie, która zmieniała się co godzinę. Sen- przyszedł, ale tylko na chwilkę, gdyż skoro świt wszyscy się obudzili, żałując, że ta wesoła NOC BIBLIOTEK 2021 tak szybko się skończyła.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie Pani Alesi Asmushkinie

oraz Rodzicom:  Adamowi Ceglarkowi i Markowi Wiernemu.