Z okazji Tygodnia Bibliotek  uczniowie klasy 3a zawitali w bibliotece ze ślicznymi laurakmi oraz pięknymi życzeniami. Zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną o książkach i bibliotece. Było to zaproszenie w świat książek, bo przecież “Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Na tej lekcji odbyliśmy podróż poprzez Grecję, Chiny do Egiptu, gdzie odszyfrowaliśmy hieroglify. Dzieciom podobały się prezentowane książki - od głębi oceanu po loty w kosmos, książki z tajemnymi skrytkami i niezwykłymi trójwymiarowymi obrazami. I nawet "Książka z dziurą" okazała się niezwykle inspirująca. Dzieci otrzymały kubeczki ze słodkościami zrobione metodą origami, po czym same zaczęły zrobiły istne cudeńka z papieru. A laurki zostaną ze mną....

Grażyna świercz