Uczniowie klasy 1a obejrzeli teatrzyk kamishibai o malutkiej "Magicznej gąsiennicy"(bajka zakupiona do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2022). Był to przyczynek do rozmowy o przyjaźni, dobrym zachowaniu, koleżeństwie i marzeniach. Dzieci bardzo aktywnie zabierały głos, mówiły o swoich marzeniach i przyjaźniach,  o tym jakie zachowania lubią, a które powodują ich smutek. Przypomnieliśmy sobie takze pory roku i nazwy miesięcy. A potem dzieci wykonały śliczne, kolorowe ptaszki, które będą "fruwały" w klasie, by przypominać o  magicznej gąsiennicy i marzeniach!

Grażyna Świercz i Aneta Woźnica