Tym razem opowieść o "Magicznej gąsiennicy" zawitała do klasy 1b. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk kamishibai  (zakupiony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2022) i wysłuchali ciekawego opowiadania. A potem rozmawialiśmy o poszanowaniu drugiego człowieka, marzeniach, tolerancji i przyjaźni. Dzieci, chociaż malutkie, bardzo mądrze wypowiadały się na te trudne tematy. Rezolutna Gosia podsumowała nasze rozważania znanym stwierdzeniem: Nie oceniaj książki po okładce! A człowieka? Potem dzieci zrobiły śliczne motyle, każdy był inny, ale każdy był piękny! Jak nasze dzieci!

Grażyna Świercz i Sonia Koźlik